נהר סמבטיון

על היינן

יינן היקב, הלא הוא ידידיה כהן, עוסק מזה כעשור בתחום היין.

ניצני אהבתו ליין התגלו כבר בימי נערותו כשידידיה, ביחד עם אביו, היה מייצר יין משפחתי באחד מחדרי הבית.

את דרכו המקצועית התחיל ידידיה בתור עובד פשוט באחד מיקבי הגליל. תוך זמן לא רב הפך להיות העובד הבכיר ביקב ובתוך מספר שנים סלל דרכו לניהול היקב על כל תהליכיו ולאחד ממקבלי ההחלטות הבכירים ביקב, החלטות כבדות משקל השייכות ליינן כגון- קביעת משך יישון היין בחבית, עיתוי הפסקת התסיסה, זמני הבצירה, תרכובות היין וכו’..

טעמו הייחודי של ידידיה וחושיו המחודדים, בנוסף לכישרון הניהול והשאפתנות הטמונה בו לא מכבר, פתחו בפניו דלתות רבות שהתבטאו בהצעות מפתות בתחום היין אך ידידיה בחר לממש את הכישרון הטבוע בו ואת הניסיון שצבר עם השנים ולהגשים את חלומו זה מכבר- להקים בגליל יקב בוטיק שיעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר שיקב ישראלי יכול להציע.

בסיעתא דשמיא גדולה ובעקבות כוח הרצון, לפני כשנתיים קם לו יקב סמבטיון והחל צומח, ומפירותיו של ידידיה נהנים המוני אנשים ברחבי הארץ והעולם.כיום ידידיה משמש אף כיועץ ליקבים נוספים ברחבי הארץ.

ישנם כרמים נוספים המשמשים את היקב הפזורים ברחבי הארץ כגון- כרם בן זימרה, דישון, פקיעין ועוד. כרמים אלה משמשים עבור הכנת היינות המיוחדים והצורך בתנאים ספציפיים של גידול ענבים המרכיבים יינות אלו, כגון מזג אויר, סוג קרקע וכד’..